top of page

HİKAYEMİZ

SAM Araştırma'dan NOVASAM'a

NOVASAM Araştırma ve Danışmanlık Nisan 2022 tarihinde İstanbul'da kuruldu. Ancak hikayesi çok daha eskiye dayanıyor. NOVASAM’ın kurucu ekibi olarak çok uzun yıllar SAM Araştırma çatısı altında birlikte çalıştık. Bu süre zarfında SAM’ın deneyimini, bilgi birikimini ve kültürünü özümsedik. Aynı zamanda araştırma etiği ve ilkeleri konusunda da SAM'dan çok şey öğrendik. Ekip üyelerinden her biri araştırmanın hazırlık sürecinden saha çalışmasına, analizinden raporlamasına projelerin her aşamasında görev aldı. 

Ekonomi, kamuoyu, pazar, marka bilinirliği gibi birçok alanda gerek yerel gerekse uluslararası düzeyde kurumlar, STK'lar, akademisyenler ve özel sektör için çalışmalar yaptık. Özellikle de sosyal araştırmalar konusunda önemli projeler gerçekleştirdik; toplumsal cinsiyet, göç, iş gücü, aile ilişkileri, yerel yönetimler gibi konularda ciddi bir birikim elde ettik.

 

Niteliksel araştırmaların saha aşamasında Türkiye’nin birçok iline gittik, katılımcılarla birebir görüştük, yerinde gözlemler yaptık, uzmanlara ulaştık, STK’larla derin ilişkiler kurduk. Bu süreçlerde kapsamlı bir iletişim ağı oluşturduk.

Türkiye çapında çok sayıda araştırmanın saha süreçlerini yürüttük. Yerinde anketör eğitimlerinden, süpervizörlüğe, veri kontrolünden veri analizine her aşamada yer aldık. Çeşitli projelerde çalıştay düzenledik.

Şimdi, SAM Araştırma'nın desteği ve danışmanlığıyla, ekip olarak kurduğumuz NOVASAM çatısı altında yola devam ediyoruz. 

Tanıtım Dosyası

Kurucu Ekip

IMG-20220304-WA0005.jpg

Fırat Kahyaoğlu

CEO/Proje Yöneticisi

IMG-20220304-WA0006.jpg

Aslı Sarıoğlu

Genel Koordinatör/Proje Yöneticisi

IMG-20220304-WA0008.jpg

Nesrin Ertürk

Proje Yöneticisi/Nicel Araştırma Uzmanı

IMG-20220304-WA0011.jpg

Birce Simay Kahyaoğlu

Proje Yöneticisi/Raporlama Uzmanı

Danışmanlar

Asuman Türkün_edited.jpg

Prof. Asuman Türkün

Yıldız Teknik Üniversitesi/Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

CV

IMG_4183_edited_edited_edited.jpg

Cenap Nuhrat

SAM Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı

unal_profil_tubitak-02_edited.jpg

Prof. Ünal Halit Özden

İstanbul Ticaret Üniversitesi/İstatistik Lisans Programı

CV

bottom of page